Začalo to ako koníček

Dnes je to dlhoročná tradícia

Rybárstvo v génoch

Celý príbeh sa začal vtedy, keď bol Peter (zakladateľ značky) ako bábätko v perinke. Jeho mama ho ukľudňovala klopkaním na stenu akvária a on bol ticho len vtedykeď pozeral ako v ňom plávajú rybky. 

Rybárstvo mal jednoducho v génoch. Jeho otec bol vášnivý rybár, člen rybárskeho zväzu a svojho syna brával na ryby, len čo sa postavil na nohy. O pár rokov neskôr začal so svojim bratrancom chodiť na rybárske preteky a v roku 1974 si Peter spravil aj rybárske skúšky v Žiline a odvtedy je aj členom Rybárskeho zväzu

Výber vysokej školy bol jednoznačný – odbor Ichtyológia na Mendelovej Univerzite v Brne, a zároveň osudový, keďže tam spoznal ženu svojho života – Hanku. Z ich lásky sa zrodili ďalšie rybárske deti – syn Peter a dcéra Andrea. Oboch viedol k rybárčeniu podľa vzoru svojho otca už od útleho detstva a deti nesklamali, rybárčili a nosili domov ďalšie medaily a poháre. 

Po zmene režimu začal v roku 1990 spolu s manželkou s podnikanímNajskôr založil firmu otec – Peter Marták Ryby-Špeciality, potom mama – Hama´s. Otec import rýb, mama ako dodávateľ do reštaurácií. Dokonalá súhra. Peter začal aj s predajom rybárskych potrieb hlavne pre športový rybolov. Postupom času sa podnikateľské pôsobenie Martákovcov zameralo hlavne na dodávanie rýb morských plodov do špičkových hotelov a reštaurácií. V tejto fáze sa k ním pridal aj syn Peter, ktorý začal pre firmu pracovať už od svojich        18- tich rokov  

Okrem zásobovania hotelov a reštaurácií sa v roku 2019 pustil so synom a dcérou do otvorenia e-shopu. A v tejto pohnutej dobe je e-shop so skvelými čerstvými rybami a rybacími delikatesami, ktoré dokážu distribuovať až k vašim dverám naozaj terno, no nie   

 
Vysoká škola rybárstva
Zakladatelia P. Marták st. aj s manželkou sú úspešní absolventi Mendelovej Univerzity v Brne odbor rybárstvo.
Štátnym trénerom dorastu
Peter Marták st. bol štátnym trénerom dorastu a mužov v love rýb udicou - plávaná a významne sa podieľal pri výchove mladých rybárov pretekárov, ktorí dosiahli svetové prvenstvá.
Založil rybársky športový klub
Založený v Považskej Bystrici, ktorého členovia ako prví v histórii Slovenska obsadili 1. miesto na majstrovstvách sveta národov v love rýb udicou „plávaná".
Aktívne školí rybárov
Aktívne školí začínajúcich rybárov, robí výchovné a odborné školenia v oblasti rybárstva.
Pretekár v love na umelú mušku
Ak športovať, tak jedine rybárčinou. P. Marták st. je aktívnym pretekárom v love rýb na umelú mušku.
Predošlé
Ďalšie

Peter Marták st.

zakladateľ Ryby-Špeciality

V otcových šlapajách
Peter Marták ml. bol odmalička vedený k láske k tomuto remeslu. Teraz má vo firme na starosti obchod.
Pracuje v rodinnej firme
Peter začal pre rodinnú firmu pracovať hneď ako to bolo možné od svojich 18-tich rokov.

Peter Marták ml.

obchodný zástupca

20140425-0218-orezane

Od roku 1990

V oblasti gastronómie sme si za tie roky vybudovali svoje pevné miesto. Náš úspech spočíva v základnej filozofii a prístupe k zákazníkovi. Našej klientele sa venujeme vždy iba osobne, od odborného poradenstva cez sortiment až po dovoz k zákazníkovi.

ja a moj dedo 1

Rodinná firma

Sme menšia rodinná firma, ktorej zakladatelia sú úspešní absolventi Mendelovej Univerzity v Brne odbor rybárstvo. Na trh dávame svoje meno, ktoré nás reprezentuje. Každý úspech nás teší, každá špeciálna požiadavka nás posúva dopredu.

Najvyššia kvalita

Ryby a výrobky ktoré predávame sa vyznačujú skutočne výnimočnou čerstvosťou a kvalitou. To, že u nás nájdete iba to najkvalitnejšie na trhu dokazujú aj naši stáli zákazníci z radov tých najlepších hotelov a reštaurácií na Slovensku.

Spokojní zákazníci

Dôverujú nám špičky slovenskej gastronómie.